687474703a2f2f692e696d6775722e636f6d2f5a4546643377332e6a7067

قبل Major نگاهی به Bucharest Minor Meta Recap بیندازیم

اولین مرحله DPC Minor تمام شد و قدم اصلی برداشته شد.وقتشه که نگاهی به استراتژی بازیکنان حرفه ای در Patch جدید بیاندازم.

۸۲ هیرو پیک شدند و از میزان رقابت ۸۷ هیرو در ۴۷ بازی نتیجه بسیار خوبی حاصل شد.

با فقط دیدن این امار سخت میشه گفت”Everything can work”ولی متا به اندازه کافی گوناگون هست تا اجازه شروع یک Major عالی رو بده.

The most contested heroes

هیرو Tusk با ظاهر شدن %۱۰۰ به صورت پیک یا بن بیشترین رقابت رو در این تورنومنت داشته است.
لول جدید Tag Team برای بازیکنان حرفه ای ارزش بسیاری دارد.تهدید بزرگی برای Kill گرفتن در Lane به حساب میاد,برای Slow کردن هم مفید هست مقیاس ها به صورت صریح بیان میکنند که Frozen sigil (لول سوم سابق Tusk) اصلا قابل مقایسه با Tag Team نیست.
با در نظر گرفتن ارزش دو لول دیگر این هیرو اکثر بازیکنان Tusk ترجیح میدند ابتدا لول Tag team رو Max کنند ولی ما چند بازیکن به اصطلاح سنتی پسند رو دیدیم که Max کرد Ice Shard رو برگزیدن.
علارغم میزان رقابت بالا Win rate هیرو Tusk توجه زیادی رو جلب نکرد.این هیرو %۴۷٫۶۲ از ۲۱ بازی که حضور داشت رو برد.

این میزان قابل فهم است و ما نباید سریع نتیجه گیری کنیم,هرچند بنظر نمیاد این هیرو شکست ناپذیر باشد ولی میشود روش حساب باز کرد.
هیرو های Earth Spirit, Dazzle, Beastmaster و Io همگی دارای میزان رقابت باالایی هستند(بیش از %۸۰).سه تای اخر قابل فهم هستند.

هیرو Io اساسا حرفه ای بحساب میاد و Dazzle و Beastmaster هیرو های استثنایی متا هستند.

از سوی دیگر هیرو Earth Spirit هم بصورت جالبی در متا قرار گرفته است.
توسط ۶تیم مختلف بازی شد طوری نبود که فقط چند بازیکن بتوانند باهاش بازی کنند و در کل انتخاب خوبی بود.

بیش از %۵۰ درصد Win rate اثباتی بر این جمله است.این هیرو انقدر بازی نشد تا بتوان جزو هیرو های متای حال حاظر حسابش کرد,ولی میشه گفت امتحانش ضرری نداره.

The most successful heroes

هیرو های Lich,Phantom Assassin و Centaur Warrunner سه تا از موفق ترین هیرو ها با بیش از ۱۰ بازی هستند.هیرو Lich جزو ساپورت های خوب متا بحساب میاد که ترکیبی از Defense و Offense هست.

قابلیت کاهش دادن Physical Damage و همچنین Slow با Frost Shield توانایی به اصطلاح چرخاندن Fight ها رو در Early Game به این هیرو میدهد همچنین میتواند تاثیر زیادی در Late Game بگذارد
هیرو Phantom Assassin انتظارات ما از او به عنوان یک Carry مستقل رو به کل نابود کرد.او در دو بازی همراه Magnus بود و هر دو را برد.همچنین Battlefury build نسبت به Build های به اصطلاح سرعتی محبوب تر واقع شد.

اکثر مواقع بازیکن PA ترجیح میدهد بجای رفتن Desolator و Gank کردن حریف مستقیم برود برای Battlefury تا Farm خودش رو بالا نگه دارد.
و در اخر Centaur Warrunner بنظر ارزش زیادی به عنوان یک Intilator دارد همچنین قدرتمند در Lane و ابزار کمکی Core در Late Game است.بردن۸بازی از ۱۲ بازی نتیجه بسیار خوبی است که نشان دهنده قدرتمند ماندن این هیرو بعد از تغییرات اخیر است.

با توانایی جدید اضافه شده به این هیرو Centaur Warrunner الان تهدید بزرگتری در Lane بحساب میاد و همچنین بسیار مناسب تر برای Push

Overrated heroes

هیرو های Tidehunter,Dark Seer و Keeper of the Light بدترین نتیجه رو در این تورنامنت داشتند. این هیرو ها کمتر از %۴۰ از بازی هایشان را بردند در حالی که بیش از ۱۰ بازی داشته اند.دلیل این فاجعه برای Tide و KotL کمی بهم نزدیک است.

لول های این هیرو ها بسیار قوی هستند و میتوانند Fight رو در اختیار داشته باشند ولی Cooldown های زیاد وقتی Fight ها زیاد اتفاق میافتند یا وقتی که حریف Buyback میکند کار را دشوار میکند.هیرو KotL بعد از تغییرات اخیر وقتی که Ultimate این هیرو در Cooldown هست کمک بسیار کمتری نسبت به قبل میکند.هیرو Dark Seer همچنین بدلیل Cooldown زیاد در Wall of Replica کمی به اصطلاح اذیت میشود,ولی احتمالا مشکل اینجاست که این هیرو هیچ قابلیتی برای نگه داشتن ندارد و بیشتر به لول های هم تیمی هایش بستگی دارد.

علاوه بر این ,Dark Seer دیگر نمیتواند کاره خاصی به عنوان Solo offlaner انجام دهد.

لول Ion shell در سطح یک توانایی تاثیر زیادی رو در Lane ندارد و همچنین سطح دو این لول بدون Support مشکل زا واقع میشود.

زدن کمپ ها Jungle همچنان جزو قابلیت های این هیرو به حساب میاد ولی دردی رو دوا نمیکند,Farm این هیرو در بازی قابل مقایسه با بیشتر offlaner های دیگر نیست.

Closing thoughts

تورنومنت Burcharest Minor به ما درباره Chongqing Major ایده هایی را داد.در کل بنظر میرسد گیم ها نسبت به چند هفته اغازین Patch طولانی تر میشود و به Farm توجه بیشتری میشود.

بازی های بیشتر در Major احتمالا بدین معنی است که ما قرار است هیرو های بیشتری هم مشاهده کنیم و همچنین بنظر نمیرسد اولین Pick یا Ban شکست ناپذیر باشند.

هنگامی که پر رقابت ترین هیرو بعد از Tuskمیزان رقابتش زیره %۹۰ است محبوبیت هیرو Tusk بسیار به توافقات و استراژی های بازیکنان بستگی دارد.

خوشبختانه این بدین معناست که ما قرار است تنوع بیشتری ببینیم مخصوصا از تیم هایی که وقت بیشتری برای انالیز کردن Patch و اماده شدن برای تورنامنت داشتند.

منبع : Dotabuff
تهیه کننده و مترجم : عرفان

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *