photo_2019-05-06_03-15-23

جام قهرمانی مسابقات کشوری رشته دوتا ۲ در دستان شمشاد قرار گرفت

روز جمعه ۱۳ اردیبهشت‌ ماه فینال دومین مسابقات قهرمانی کشور در رشته دوتا ۲ در شهر یزد برگزار شد و تیم قدرتمند شمشاد (Shemshad-Scenario) موفق شد در گرند فینالز مسابقات، حریف خود یعنی تیم‌ پلیز را مقتدرانه شکست دهد و قهرمان دوتا ۲ ایران لقب بگیرد.

روز پایانی مسابقات، با بازی بین میج (Mage) و ریرایز (ReRise) در نیمه‌ نهایی براکت پایینی و همچنین مسابقه هم‌زمان در براکت بالایی بین شمشاد (Shemshad) و تیم‌ پلیز (TeamPlease) آغاز شد. برعکس بازی براکت بالایی و به علت ماهیت حذفی بودن آن، مسابقه بین تیم‌های میج و ریرایز بسیار نزدیک‌تر، حساس‌تر و جذاب‌تر دنبال شد.

میج موفق شد آغاز بهتری داشته باشد و ۳۱- ۱۸ تیم جوان ریرایز را در راند اول شکست دهد. در راند دوم، این ریرایز بود که بر حریف خود فائق آمد و موفق شد سری را به‌ تساوی بکشد اما راند سوم، حمام خونی برای میج بود و اسکواد آینده‌دار و جوان ریرایز موفق شد با تعداد کیل ۴۱- ۱۳ و با عملکردی فکر شده و کاملا مسلط، میج را از دور رقابت‌ها خارج بکند. بدون شک، هیرو Juggernaut نقش کری و ستاره تیم ریرایز بود که بازی را با اسکور ۱۵/۰/۱۵ به اتمام برد. با این برد، ریرایز به فینال براکت پایینی رفت و اسکواد میج موفق شد جایگاه چهارم تورنمنت را از آن خود کند.

در بازی هم‌زمان و در فینال براکت بالایی، شاهد نبرد شمشاد و تیم‌ پلیز بودیم که نهایتاً به نفع شمشاد به اتمام رسید. اعضای تیم شمشاد یکی از بهترین و شاخص‌ترین بازیکنان کشورمان هستند و مدت‌هاست که کنار یکدیگر و در قالب تیم‌ها و بنرهای مختلفی بازی می‌کنند و در طی سالیان حضور خود در کنار یکدیگر، تجربه‌های فوق‌العاده ارزشمندی کسب کرده‌اند که قطعاً نتیجه این موضوع را می‌توان در عملکرد بی‌نقص آنان در این تورنمنت مشاهده کرد.

شمشاد با این برد موفق شد اولین گرند فینالیست باشد. تیم‌ پلیز نیز به فینال براکت پایینی و به مصاف تیم جوان ریرایز فرستاده شد تا حداقل شانس دیگری برای مقابله با شمشاد و گرفتن انتقام خود داشته باشد.

فینال براکت پایینی، با بازی حساس و نزدیک تیم‌ پلیز و ریرایز آغاز شد که تیم‌ پلیز با استفاده از تجربه و برنامه‌ریزی بهتر خود موفق راند اول را از آن خود کند. اما اسکواد جوان ریرایز به این راحتی‌ها تسلیم نشد و موفق شد راند بعدی را با نتیجه کیل ۴۸-۳۱ از حریف خود بگیرد و بازی را وارد راند سوم بکند. در آخر هم عملکرد بهتر اعضای تیم‌ پلیز و سینرژی و هماهنگی بیشتر آنان باعث شد راند سوم نیز از آن آنان شود. بازی محشر Ursa و عملکرد درخشان Juggernaut از تیم‌ پلیز از عوامل اصلی پیروزی آنان بود. البته از مقاومت بی‌نظیر و دیفنس عالی ریرایز و تسلیم‌نشدن آنان حتی باوجود مگا کریپ‌شدن تمامی لاین‌هایشان نیز نباید غافل شد. اسکواد ریرایز که جوان‌ترین تیم تورنمنت بودند ثابت کردند که پتانسیل‌های بسیاری در خود دارند و در صورت ادامه فعالیت و تلاش خود، می‌توانند در آینده از تیم‌های برتر و به نام دوتا ۲ در ایران باشند. ریرایز با این باخت جایگاه سوم و جایزه ۵۰۰،۰۰۰ تومانی تورنمنت را از آن خود کرد.

گرند فینالز

آخرین بازی و فینال نهایی مسابقات قهرمانی کشور بین اسکوادهای شمشاد و تیم‌ پلیز برگزار شد. تیم‌ پلیز در فینال براکت بالایی از شمشاد شکست‌ خورده بود با برد نماینده براکت پایینی موفق شده بود برای بار دوم و گرفتن انتقام خود به مصاف شمشاد بیاید.

اعضای تیم‌پلیز را بازیکنانی ازجمله Zoom-ZigZag، BithchPLS.Etzi0 ،Pain-kid666 ،BoOLy و BitchPLS.maximus تشکیل می‌دادند.

از طرفی دیگر شمشاد و سوپر تیم آنان را داشتیم. بازیکنان به نام و معروفی از جمله Scenario.phanThom به‌عنوان کاپیتان تیم که از جمله شاخص‌ترین استریمرها و بازیکنان ایران در رشته دوتا ۲ است در این تیم حضور داشت. Scenario.FaNtasma ،Scenario.Re(Ali)Ty ،Poision و Scenario.Panda هم دیگر ستارگان به نام تیم شمشاد هستند.

راند اول با درفت و پیک و بن کاملاً فکر شده کاپیتان‌ها یعنی phanThom و Zoom آغاز شد و هیروهایی همانند Morphling و Shadow Shaman از جمله بن‌های آنان بودند. قابل‌ ذکر است که بدانید Shadow Shaman یکی از بیشترین هیرو هایی بود که در این تورنمنت پیک شده بود. در سمت شمشاد نیز شاهد پیک‌هایی ازجمله Bat Rider بودیم که یکی از هیروهای اصلی Re(Ali)Ty، یعنی ستاره جوان شمشاد به شمار می‌رود. از نکات قابل‌ توجه درباره Re(Ali)Ty این است که او جوان‌ترین بازیکن اسکواد شمشاد و یکی از بهترین پرو پلیرهای ایران است که موفق شده بالاترین MMR ایران را درگذشته کسب بکند.

راند اول فینال با فرست بلود شمشاد آغاز شد و دقیقه‌ای بعد تیم‌پلیز جبران کرد و موفق شد کیل دیگری را با حریف در لاین سیف خود ترید کند. در اواسط بازی تیم‌ پلیز توانست کنترل بهتری روی نقشه بازی داشته باشد و Alchemist خود را کاملاً فارم کنند.

اما Poision با هیرو Naga ستاره نهفته شمشاد بود و موفق شد در درگیری دقیقه ۲۰ با گرفتن تریپل کیل و سپس گرفتن روشان، تیم خود را وارد وضعیت بهتری کند .تنزل تیم‌ پلیز از حدود دقیقه ۲۴ به بعد بود که آغاز و بازی کم‌کم از کنترل‌شان خارج شد. اشتباه BoOLy در جانگل و با هیرو Doom باعث شد تیم‌ پلیز درگیری تیمی را از دست بدهند و دقیقه‌ای بعد نیز با کشته‌شدن دو یار دیگر خود از بازی عقب بیوفتند.

دقیقه ۳۴ بازی یکی از زیباترین و شاید بهترین حرکات این تورنمنت را از جانب ستاره شمشاد یعنی Re(Ali)Ty شاهد بودیم که موفق شد Agies و Chesse روشان را جلوی چشم حریف با Bat Rider بدزدد و زنده بماند و یکی از به‌یادماندنی‌ترین خودنمایی‌ها و فلکس‌های این تورنمنت را رقم بزند. نهایتا و در دقیقه ۳۹ بود که تیر خلاص به تیم‌ پلیز زده شد و شمشاد توانست با گیرانداخن و کشتن سریع Alchemist و Witch Doctor، بازی را به‌ سرعت جمع بکند.

راند دوم به‌ قدری زود به اتمام رسید که کسی حتی فکرش را هم نمی‌کرد. شمشاد از ابتدای بازی قدرت خود را به تیم‌ پلیز چربانده بود و بازی را در اختیار داشت. دقیقه ۱۳ و پس‌گرفتن تاور سوم لاین پایینی توسط شمشاد، تیم‌ پلیز باخت خود را قبول کرد و تسلیم شد تا شانس خود را در بازی بعدی امتحان کند.

اما راند سوم آن‌ طور که تیم‌ پلیز انتظار داشت پیش نرفت و کاپیتان تیم شمشاد یعنی phanThom موفق شد با گرفتن دو کیل ابتدایی بازی، کار تیمش را راحت‌تر کند. از بازی هجومی و حملات بی‌وقفه اسکواد شمشاد مشخص بود که آنان تشنه پیروزی هستند و قصد دارند در همین راند بازی را به اتمام برسانند. Templar Assassins ،Wraith King و Omni knight از تیم شمشاد، کاملاً نقشه را قبضه کرده بودند و با بالابردن نت ورث خود از بقیه، راه پیروزی تیم خود را بسیار هموارتر کردند. شمشاد موفق در ۲۵ دقیقه حریف خود یعنی تیم‌ پلیز را در هم کوبد و برنده نهایی تورنمنت شود و ۳ میلیون تومان جایزه را به همراه کاپ ارزشمند تورنمنت به خانه ببرد. نکته فوق‌العاده مهم و شگفت‌آور در مورد شمشاد این است که آنان تنها در یک راند و در مقابل تیم Pureless شکست‌ خورده بودند که نشان از سطح بسیار بالای آنان در مقایسه با دیگر تیم‌های شرکت‌کننده است.

اسکواد شمشاد قطعاً و بدون هیچ‌ گونه شک و شبه‌ای، لیاقت کسب عنوان قهرمانی کشور را در رشته دوتا ۲ داشت و در پایان امیدوار هستیم که آنان بتوانند در مجامع جهانی و بین‌المللی هم برای کشورمان افتخارآفرینی بکنند. شایان ذکر است که این دوره از مسابقات توسط مجموعه Dota2Ligaبرگزار گردید.

 

منبع : مجله خبری EsNews

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *