photo_2019-05-13_01-23-39

رازِ تیم Secret ، نقطه‌ضعف دشمن را پیدا کن !

دو دوست، دو هم‌تیمی، دو رفیق دیرینه، و حالا دو رقیب.

دست تقدیر پس از سال‌ها این دو کاپیتان خارق‌العاده و موفق را دوباره به هم رساند، اما این بار مقابل هم. ۵ سال پیش که کوروکی و پاپی در کنار هم و در تیم سیکرت بازی می‌کردند، شاید هیچ‌کدام نمی‌دانستند که ۵ سال بعد در همان شهر (پاریس) ولی اینبار روبروی هم قرار می‌گیرند. دو کاپیتانی که بازیکن‌های گمنام را از اطراف دنیا کشف کرده و آن‌ها را به اینجا رساندند، دو نابغه.
بعد از بازی مقابل ایی جی، لیکوئید نشان داد که به فرم قبلی خود برگشته است. امید بازیافته‌ای بود برای طرفداران لیکوئید. حالا آن‌ها برای قهرمانی اینترنشنال خط و نشان می‌کشند و معادلات را به‌کلی جابجا کردند.
لیکوئید آتشین شروع کرد. در بازی اول، همه انتظارِ یک بازی پایاپای داشتند، اما میرِکل با چهار رمپیج پشت‌سرهم تیم حریف را تحقیر کرد، تا قبل از پایان بازی تسلیم قدرتِ میرِکل (Morphling) شده و این تحقیر تاریخی را به‌جان بخرند.

اما در بازی دوم همه‌چیز برگشت. انگار که سیکرت دست لیکوئید را خوانده بود. میرِکل فارم (Juggernaut) کرد، اما حقیقتاً تأثیری در نتیجه نداشت. در عوض این MidOne بود که با Arc Warden بازی را به دست گرفت، و تیمِ سیکریت با ابتکاری هوشمندانه‌ی تقریباً همه‌گی Ethereal Blade بستند و جلوی physical damage حریف ایستادگی کردند. حتی کشتن پوزیشن ۵ تیمِ سیکرت برای پوزیشن ۱ تیم لیکوئید هم سخت شده بود. این بازی به نفع سیکرت تمام شد.

در بازی سوم، لیکوئیدی‌ها مطمئن شدند که morphling به میرکل می‌رسد، و در همان اوایل درَفت آن را برداشتند. اما این‌بار هم خبری از شگفتی نبود. این‌بار MidOne در قالب Templar Assassin توانست بازی بی‌نقصی ارائه دهد و از پس میرِکل برآید.

نکته‌ی مهم راجع به این دو برد آخر این است که بازیکنان هرچند تأثیر مثبتی روی روند بازی و برد داشتند، اما به‌نظر من این درَفت بود که برنده را تعیین کرد.
در بازی آخر و چهارم، سیکرت نه‌تنها نگذاشت میرِکل فارم کند، بلکه از همان اول بازی تمرکز خود را روی فشار به حریف گذاشتند، چون می‌دانستند که اگر میرِکل (Anti-mage) به راحتی فارم کند، از دقایق ۳۰ به بعد کارشان به گره می‌خورد. آن‌ها zai (Pangolier) را مسئول متوقف کردن میرِکل کردند، و زای هم وظیه‌ی خود را به‌خوبی انجام داد.

با این حساب پرونده‌ی یک میجر دیگر با قهرمانی تیم سیکرت بسته شد، تا به همه نشان دهند که همچنان بهترین تیم دنیا هستند و یک‌بار دیگر تبر قهرمانی را بالای سر ببرند. تا شروع اینترنشنال فقط یک ماینِر و یک مِیجر داریم. ۲۹ مرداد، و خط و نشان‌هایی که سیکرت از الان برای رقیبانش کشیده است.

پاپی در مصاحبه‌ای که به عنوان ارشمندترین بازیکن تورنومنت داشت گفت:
«ممنونم. از همه متشکرم که از من حمایت کردن. همین‌طور سعی می‌کنم به تلاش کردن ادامه بدم.»
وی درباره‌ی قهرمانی نیز افزود:
«دفعه‌ی پیش که این جام رو بردیم با کوروکی با هم بودیم، اما الان اون نیست، و فقط خودم این جام رو بردم. یعنی، منظورم اینه که هم‌تیمی‌هام رو کنارم دارم، اما کورو دیگه نیست».
با این قهرمانی، تیمِ سیکرت دوتا از چهار میجر قبل از اینترنشال را قهرمان شده و می‌تواند با بردن میجر چهارم رکوردشکنی کند و با کارنامه‌ای با سه قهرمانی در میجرها به اینترنشنالِ شانگهایی وارد شوند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *