iceiceice-SL

مصاحبه اختصاصی با ice ice ice

آیس آیس آیس: امیدوارم Valve دوتا را بیش از حد سخت کند

آفلاینر تیم Fnatic داریل کوه پِی ژیانگ، ملقب به «iceiceice» در مصاحبه‌ای با وبسایت چینی Majixa به سوالات زیر چنین پاسخ داد.

سوال: آیا می‌شه گفت که دور اول براکت پائین (Lower bracket) که تک‌بازی بود (BO1) دلیل باخت شما به Keen Gaming بود؟
ج: اینطور فکر نمی‌کنم. ما به‌اندازه‌ی کافی آماده نبودیم. برای ویزاهای ما مشکل پیش اومده بود و از طرفی، بقیه احساس نگرانی نداشتن. قبلش تونسته بودیم به اینترنشنال راه پیدا کنیم، برای همین قبل از شروع میجر فقط سه روز رو به تمرین اختصاص دادیم. وقتی که به پاریس رسیدیم، دو روز دیگه به تمرینتمون ادامه دادیم و کم و بیش به مشکلات کوچکی هم برخوردیم. اما وقتی صحبت از مسابقات رسمی می‌شه، مشکلات کوچیک تبدیل به اشتباهات بزرگ می‌شن، چونکه بقیه‌ی تیم‌ها سخت تلاش می‌کنن.

سوال: آیا نتیاج فرد می‌کرد اگر که دور اول بازی‌های براکت پائین BO3 بود؟
ج: شاید در اون‌صورت شانس بهتری می‌داشتیم. ما عملکرد Keen Gaming توی این تورنومنت رو دست کم گرفتیم.

سوال: فکر می‌کنی در حال حاضر Fnatic قوی‌ترین تیم جنوب شرقی آسیاست؟
ج: برحسب نتیاج، بله. توی این فصل، بله. چونکه توی جنوب شرقی آسیا تیم‌های خیلی قوی‌ای پشت سر ما و TNC نیستن، و Mineski هم تیم‌ پایداری نیست، اما حالا که «۷۱» به عنوان مربی بهشون اضافه شده، باید ببینیم چی می‌شه.

سوال: نظرت راجع به اضافه شدن «۷۱» به Mineski چیه؟
ج: «۷۱» مربی خوبیه، اما برای من سخته که باهاش کار کنم، چونکه سبک‌هامون باهم متفاوته.

سوال: نسبت به مقایسه‌ی جنوب شرقی آسیا با بقیه‌ی مناطق دنیا چه حسی داری؟
ج: جنوب شرقی آسیا خوبه، هم ما هم TNC خیلی خوب کار می‌کنیم. در حال حاضر، TNC مربی‌ای داره که سابقه‌ی قهرمانی در اینترنشنال رو توی کارنامه‌ی خودش داره، برای همین به عملکردشون امیدوارم. اونا می‌تونن ما رو توی مرحله‌ی انتخابی شکست بدن. اروپا قوی‌ترین منطقه‌ی دنیاست، و بعدش چین دومه. LGD خیلی تیم قوی‌ایه، VG هم خوبه، اما حس می‌کنم LGD قوی‌تره.

سوال: گفتی که Mineski تیم باثباتی نیست، اما اونا تونستن به دور دوم براکت پائین برسن. بخاطر این بود که فرم خوبی داشتن یا اینکه حریف‌هاشون ضعیف‌تر بودن؟
ج: فکر می‌کنم اینکه حریف‌هاشون خیلی ضعیف بودن دلیلش بود. به هرحال، Empire آخرین تیم گروهشون شده بود.

سوال: بازگشت Ana به OG چیزهای زیادی رو عوض می‌کنه؟
ج: البته. با بازگشت Ana تیم OG راحت‌تر می‌تونه بازی کنه. اما اونا از عنوان قهرمانی‌شون دفاع کنن و امسال هم قهرمان اینترنشنال بشن. دیگه کسی اونا رو دست کم نمی‌گیره.

سوال: توی این پَچ مشکلی هست که بتونی بهش اشاره کنی که در آینده رفع بشه؟
جدا از اینکه Drow Ranger توی این پَچ خیلی OP هست، چیز دیگه‌ای ندارم بگم. خیلی ها هم به این اشاره کرده‌ن. الان دوتا میجر می‌شه که داریم با همین پَچ بازی می‌کنیم و داره خسته‌کننده می‌شه. برای همین، این اواخر رو آوردم به بازی‌های دیگه. امیدوارم که هیروهای جدیدتری داشته باشیم، جالب می‌شه. همچنین، امیدوارم بازی سخت‌تر و پیچیده‌تر بشه، بیش از حد سخت بشه. چونکه اگه بازی راحت باشه اونوقت آدم‌های بیشتری بازی می‌کنن و حتی پای بچه‌ها هم به این بازی باز می‌شه، مثل اتفاقی که برای League of Legends و Fortnite افتاد.

سوال: چرا می‌خوای که بازی سخت‌تر بشه؟ تو که در مقابل اون بچه‌ها قرار نمی‌گیری؟
ج: هرچی بازی سخت‌تر باشه مهارت بیشتری می‌طلبه. اما دنیا داره احمق‌تر می‌شه، برای همین خیلی کاری از دست کسی برنمیاد.

سوال: حداکثر مهارت یه بازیکن چقدره و چه عاملی می‌تونه روی بهبود مهارت تأثیر بذاره؟
استعداد و انگیزه. بازیکن‌هایی مثل Burning، MMY و Mushi بازیکن‌های مستدی هستن، اما انگیزه‌شون رو از دست داده‌ن. وقتی که متوجه می‌شن که بازی کردن دوتا دیگه لذتی نداره دست به کارهای دیگه می‌زنن که علاقه و منفعت توش باشه.

سوال: تو قبلاً Starcraft بازی می‌کردی، فکر می‌کنی توی بازی Starcraft پیچیدگی بازیه که سطح مهارت بازیکن‌ها رو تعیین می‌کنه؟
ج: فکر می‌کنم Starcraft در مقایسه با Dota 2 دیگه پیچیده نیست. سخته که بخوام یه بازی تک‌نفره رو با یه بازی تیمی مقایسه کنم. بازی دوتا ۲ مشتکل از یه تیم ۵ نفره‌ست درحالی‌که توی استارکرفت تنها چیزی که مهمه استعدا و تلاش خودته. یالا بردن مهارت توی استارکرفت خیلی خسته‌کننده‌ست، اما نکته‌ی خوبش اینه که تمام تلاشی که براش می‌ذاری نتیجه می‌ده.

سوال: راجع به وضعیت فعلی بخش حرفه‌ای دوتا ۲ نظرت چیه؟
ج: یه‌جورایی گندش دراومده. تیم‌ها نمی‌خوان بازیکن‌هاشون رو آزاد کنن. پرورششون می‌دن و بعد با یه پول خوب می‌فروشنشون. می‌دونی که که منظورم چیه.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *