aghs_patch

مبحث Aghanim و هیروهای Core

این هم از اولین لیست هیروهایی Aghanim دار ( که همه می باشند ). امروز تمرکز ما بر روی Core هایی است که بیشتر تلاش در شرکت در Team Fight ها و کمک به بردن آنها دارند و لازم نیست که Damage زیادی وارد کنند، بلکه فقط یک هدف برای دشمن باشند که بسادگی نمیرند و بتوانند Damage زیادی را قبول کنند ( همانند یک Tank ).

هیروهایی که بیش از همه رو به آیتم Aghanim آوردند.

رده ی S – یک Upgrade عالی می باشد در بیشتر مواقع بهتر است که سریعتر از آیتم های دیگر آورده شود.
رده ی A – در بیشتر مواقع خوب است و نسبت به بازی می تواند سودمند باشد.
رده ی B – نسبت به شرایط خوب می باشد. ارزش آوردن را قبل از آیتم های اصلی را ندارد مگر اینکه شرایط آنرا بطلبد.
رده ی C – کاملا متوسط است. آیتم آنچنان مفیدی نیست که آورده شود.
رده ی D – به عنوان یک آیتم اضافه بعد از اینکه تمامی آیتم ها آورده شدند خوب است، ولی بطور کل ارزش آوردن را ندارد.

رده ی S

Earthshaker

لول ۲ این هیرو ۹۰۰ تا Range بدست می آورد و بعد از Cast شدن در مکان مورد نظر Damage و Stun ایجاد می کند.
با اینکه زیاد آیتم بدی برای Eartshaker نیست ولی بهتر است که نسبت به شرایط گیم اورده شود، برای مثال اگر تیم حریف روشی برای فرار از Blink های شما یا CC ( مخفف Crowd Control ) زیاد یا Invis یا اینکه توانایی Nuke کردن شما و از کار انداختن Blink شما را دارند، این آیتم خیلی عالی است ولی اگر بازی به این صورت نیست، این آیتم فقط Mobility هیرو را افرایش داده و وافعا ارزش آنچنانی ندارد.

Pangolier

باعث می شود که بعد از Cast لول ۲، در زوایای ۹۰ درجه دور هیرو ۲ تا Attack از لول ۱ آن Cast می شود.
وقتی که در لول ۱۵ تلنت برای ۲ ثانیه CD لول ۲ را بگیرید، این آیتم خودش را نشان میدهد، زیرا مقدار Damage و Disarm ای که می تواند انجام دهید خیلی زیاد می شود. بعد از اینکه Silence از لول ۳ این هیرو برداشته شد، مقداری از قدرت خود را از دست داد

ولی در بازی هایی که Carry ها با Auto-Attack می توانند Damage خود را وارد کنند، این هیرو خیلی خیلی قوی است.

Slardar

وقتی که در River یا در Puddle ( حفره ای از آب ) هستید، Armor + HP Regen + Status Resistance اضافه بدست می آورید.
بعد از استفاده از لول ۲ یک Puddle ایجاد می شود.
بعد از تغییراتی که به لول ۲ و لول ۳ این هیرو انجام شد، دیگر بستن آیتم های Blink Dagger یا Forcestaff ممکن نبود، دیگر Mobility اضافه کارساز نبود و لازم بود که Slardar به هدفش نزدیک باشد. با این تغییری که انجام شده است، این هیرو ببیشتر می تواند زنده بماند و بهتر هدفش را نابود کند.

رده ی A

Centaur Warrunner

لول ۶ این هیرو ۴۰ درصد Damage Reduction می دهد و می توان از هر جای مپ رد شد.
مقدار ۴۰ درصد Damage Reduction خیلی خیلی تاثیر دارد و توانایی فرار از هر نوع Fight می تواند بازی را برای دشمن مشکل کند. ما شاهد قدرت آن در TI8 بودیم و هنوز Aghanim برای این هیرو عالی است.

Omniknight

لول ۶ همگانی شده در تمام مپ و HP Regen می دهد و بر روی سازه ها نیز کار میکند.
این هیرو اولین هدف تیم مقابل است زیرا توانایی تغییر که Fight را دارد زیرا میتواند Heal زیادی ه همراه Damage فراهم کند. با Aghanim مشکل قرار گیری این هیرو بطور کل حل می شود و مهم نیست که چقدر از تیمش دور است به علاوه اینکه ۴۰۰ تا HP بیشتر برای سازه ها عالی است.

Puck

مقدار Damage لول ۶ را افزایش می دهد، مقدار زمان Stun را افزایش می دهد و Stun آن از Spell Immunity عبور میکند.
امکان Stun کردن دشمن برای ۴٫۵ ثانیه چیزی نیست که بد باشد به علاوه ی اینکه از Spell Immunity عبور می کند، این لول را به یک لول عالی برای Team Fight تبدیل می کند و واقعا تاثیر خودش را دارد.

Sand King

هیرو هایی که توسط لول ۱ Stun می شوند Debuff لول ۳ این هیرو بر روی آنها قرار گرفته و Cast Range لول ۱ دو برابر می شود ( لول ۳ بر روی Illusion ها قرار نمیگیرد )
این لول تقریبا برای رده ی B است ولی از آنجایی که Blink Dagger در همه شرایطی جوابگو نیست، می تواند مفید باشد. اضافه کردن لول ۳ به لول ۱ این هیرو کار جالبی است ولی واقعا تاثیری ندارد.

Weaver

مقدار Cooldown لول ۶ را کاهش داده و به Weaver اجازه می دهد که لول ۶ را بر روی یک Unit دوست Cast کند.
آیتم Aghanim بر روی Weaver یک کابوس برای دشمن است زیرا بستن آن به معنای یک شانس دوباره برای Core تیم یا خودتان.

در صحنه های حرفه ای و مسابقات این آیتم برای هیرو استفاده شده و واقعا عالی می باشد و تیم مقابل را مجبور می کند که بر روی شما تمرکز کنند و از آنجایی که Weaver واقعا هیرویی است که خیلی راحت فرار میکند، Team Fight ها به یک Puzzle سخت برای دشمن تبدیل می شود.

Windranger

۲ تا شارژ به لول ۳ این هیرو می دهد و مقدار Movement Speed را افزایش داده و حد آنرا از بین میبرد.
این آیتم برای Windrager هایی که یکجورایی حالت Support دارند خیلی عالی ولی برای آنهایی که DPS هستند زیاد جالب کارساز نیست. اگر تیم مقابل CC زیاد + MKB داشته باشد، فاتحه ی شما خوانده شده است ولی اگر نه، شما می تواند ۲۰ ثانیه دور آنها چرخیده و Damage بزنید.

Wraith King

بعد از اینکه یک هیروی دوست بمیرد، آنها زنده شده و ۷ ثانیه بصورت Wraith می مانند.
این می تواند برای یک Wraith King که در Position 3 است، عالی باشد از آنجایی که یک شانس دوباره برای جنگ می دهد و قواید خود را در جاهایی همانند High Ground، Roshan و تیم Fight های طولانی نشان می دهد.

رده ی B

Sven

لول ۶ به Unit های یار در Ranger ای به مقدار ۱۲۰۰ تا Damage اضافه می دهد.
مقداری Damage اضافه برای تیمتان زیاد بد نیست مخصوصا اگر یک PA یا TA با DD ( مخفف Double Damage ) داشته باشند، کشنده است. این یک آیتم برای Sven در Position 3 می باشد و بهتر است بعد از آیتم های اصلی آورده شود.

Axe

باعث می شود که لول ۲ این هیرو بصورت AoE باشد و ۳۰ درصد Damage تیم مقابل از دست برود.
این یک آیتمی است برای Axe، که زیاد به آن بها داده نشده است، مخصوصا در Fight هایی که Creep وجود ندارد.

با این آیتم شما کاری میکنید که تیم مقابل برای رهایی از این Debuff هرچه دارند را استفاده کنند و Support ها کمی اذیت می شوند. ولی باز هم آیتم های دیگری برای Axe وجود دارد که نسبت به این آیتم ارجعیت دارد.

Beastmaster

بعد از Cast لول ۱ و برگشت تبرها CD این لول Reset می شود.
بنظر چیز جالبی میاد ولی در یک گیم این زیاد متاثر نیست چون خود Beastmaster طوری نیست که مدام Cast کند یا اینکه هیرویی باشد که Damage زیاد وارد کند. ولی اگر در شراطی هستید که نیاز به Def است و در High Ground هستین، اوضاع کاملا به نفع شما است.

Clockwerk

از CD لول ۶ هیرو می کاهد.
۱۲ ثانیه CD برای یک Stun ای که ۲ ثانیه است خیلی عالیه. تازه باعث می شود که بتوان بهتر Tarde کرد یا Initiate بهتری داشت و Miss رقتن Hook آنچنان مشکلی نیست. می توان گفت در رده ی A است.

Doom

اراده مدت زمان لول ۶ هیرو را در Range 900 تایی کم می کند. همچنین همه ی Buff ها را از بین برده و بیشتر لول های Passive را از کار می اندازد.
بعضی از گیم ها وجود دارد که واقعا قوی و در بعضی گیم ها واقعا بی فایده است. ولی این Upgrade در مقابل Tank هایی که فقط یا Right-Click به سمت تیمتان حرکت می کنند مفید است. در ۲۰ درصد از بازی ها فقط نیاز است ولی وقتی که نیاز است، قوی است.

Underlord

باعث می شود نصف مقدار Damage از لول ۳ به هیروهای دوست داده شود.
یک ورژن ضعیفتر از لول ۶ هیروی Sven ولی به مراتب بهتر در زمان بیشتر. برای تیم هایی که توانایی Push عالی ندارند خیلی قوی است و می تواند بازی را برای تیم حریف میشکل کند و اگر هم Buy-Back کنند، فایده ای ندارد زیرا کلی Damage از قبل به تیم شما داده اند.

Chaos Knight

مقدار Damage دریافتی Illusion ها %۱۸۰ کم شده و CD را به ۱۱۰ ثانیه می رساند و میتوان لول ۶ را بر روی Unit یار Cast کرد.
داشتن Illusion هایی که خیلی سخت تر از بین میروند یک چیز و از بین بردن توجه بر روی Core اصلی تیم یک چیز دیگر. Aghanim یک آیتم عالی برای Choas Knight که Position 3 می باشد است و همچنین به Farm هیرو کمک می کند.

رده ی C

Bounty Hunter

باعث می شود که لول ۱ دوبار بین ۲ هیرو بگردد.
در لول ۲۰ این آیتم، به معنای ۲ تا ۵۰۰ تا Damage با لول ۱ است، هرچند که با یک BKB این هیرو می تواند Damage بیشتر انجام دهد. این ایده ی بدی در مقابل تیم هایی که Armor زیاد دارند نیست و اگر Start خوبی داشتید با بستن این آیتم میتوانید مقدار فشار را افزاش دهید ولی Build های دیگر هستند که بهتر از این عمل میکنند که تمرکز بر روی Auot-Attack دارند.

Batrider

در هنگام Cast لول ۶، به همراه Target اصلی، نزدیک ترین Unit به آن در Range 450 تایی زا نیز کشیده می شود. Target دوم متصل به هدف اصلی است و باعث می شود هر دو نفر ۱۰۰ تا Damage در هر ثانیه دریافت کنند.
چهار ثانیه Disable بر روی ۲ تا Target بد نیست ولی خیلی راحت می توان ضد آنرا آورد. این حداقل در رده ی B است ولی در بازی های Low MMR خوب است هرچند در MMR های بالاتر خیلی راحت می توان از آن جلوگیری کرد.

Brewmaster

تمامی عنصر های لول ۶ ۱۰۰ تا Movement Speed بدست می آورند. Earth لول ۱ هیرو را بدست می آورد. Storm لول ۲ و Fire لول ۳٫
داشتن Aura اضافه مشکلی ندارد و در بعضی مواقع Aghanim برای این هیرو خیلی کارساز است زیرا برای همه ی عناصر لول اضافه بدست می آورید و اگر Brewmaster خوب بازی شود خیلی قوی تست ولی هیچ کسی Dota را خوب بازی نمی کند و کم بودن توانایی انسانی در انجام اینکار کمی از قدرت این آیتم میکاهد.

Dark Seer

مقدار Damage وارده از illusion ها افزایش می یابد.
مقدار ۱۴۰ درصد Damage بیشتر واقعا شوخی نیست و حداقل در %۱۵ از گیم ها یک آیتم رده ی A است ولی Dark Seer هیرویی نیست که بر روی Damage متمرکز باشد و بیشتر CC و مختل کردن دمشن هدفش است.

Enigma

لول ۳ به لول ۶ اضافه می شود.
مقدار Damage ای که می توان ایجاد کرد فقط موقعی که یک Black Hole سه نفره انجام دهید دیدنی است ولی باز هم چه با Aghanim یا بدون آن، در %۸۰ از مواقع شما Fight را میبرید. این آیتم در مقابلی تیمی که هیروهای با HP زیاد دارند خیلی جوابگو است.

Night Stalker

باعث می شود لول ۱ هیرو بصورت AoE باشد و مقدار Mini-Stun افزایش و CD کاهش یافته.
بی فایده نیست ولی با Gameplay هیرو خوانا نیست مگر اینکه ساپورت باشید و قصد ندارید زیاد Damage وارد کرده و بیشتر Nuke یا CC باشید.

Phoenix

تعداد Attack های لازمه برای از بین بردن لول ۶ افزایش یافته و لول می تواند بر روی یار Cast شود و لول ها را Refresh به جز لول ۶ Refresh می کند. می توان لول ۳ را در لول ۶ Cast و جهت آنرا کنترل کرد.
این حداقل برای رده ی B است در شرایط مخصوص و نجات دادن هم تیمی عالی است ولی از طرفی دیگر میتواند باعث باختن یک Fight شود، از آنجایی که شما به یک ستاره ی مرگ تبدیل شده و همه سعی در نابودی شما دارند و این خودش ریسک زیادی است، ولی باز هم این لول Damage زیادی مخصوصا به Tank ها وارد می کند.

Tidehunter

لول یک را به یک لول زمینی تبدیل و CD را کاهش میدهد.
یک لول AoE که ۱۲ تا Armor Reduction دارد برای تیم مقابل شکننده است ولی هیچ کسی این آیتم را خریداری نمی کند و آیتم های دیگری هستند که خیلی بهتر هستند و فوایده بیشتری دارند.

از آنجایی که می توان Aghanim را بصورت Consumable ( مصرفی ) استفاده کرد، بهتر است که آیتم اخر باشد و رفتن برای Blink Dagger و Refresher کار خیلی عاقلانه تر است.

رده ی D

Mars

مقدار CD لول ۲ کاهش یافته و موقعی که لول ۶ Cast شود، CD لول ۲ Reset می شود.
این یکجورایی Ok است گر تیمتان از نظر Damage مشکل دارد و اگر هم که نه واقعا چرا قصد خرید این آیتم را برای Mars دارید؟

Magnus

اضافه شدن به Range و سرعت لول ۱ و از این پس لول برمیگردد. برگشت لول ۱ Slow می کند ولی فقط نصف Damage اصلی را وارد می کند.
ما واقعا نمی دانیم که اصلا فایده ی این آیتم برای Magnus چیست. می توانید برای گرد آوری دشمن که مثلا لول ۳ Cast شود یا اینکه افراد بیشتری در لول ۶ گیر بیفتند خوب باشد ولی حتی ۰٫۰۵ درصد هم چنین اتفاقی نمی افتد. اصلا خرید Moonshard بجای Aghanim سنگین تر است.

Bristleback

لول ۱ بر روی هدف Cast نمی شود و به همه ی Unit ها در یک Range مشخص هستند پخش می شود.
هیروی Bristleback یک هیرویی است که Tank بودن هدف اصلی اش است نه Slow کردن بیشتر.

درست آست که Armor Reduction به علاوه ی Slow می تواند مفید باشد ولی اگر لازم باشد بین Shiva و Aghanim یکی انتخاب شود، Shiva خیلی بهتر استو از طرفی اگر تیم مقابل Break داشته باشد، این هیرو زیر Damage و Spell ها آب می شود. بهترین گزینه برای استفاده از آن بصورت Consumable است.

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *