687474703a2f2f692e696d6775722e636f6d2f51787a65357a512e6a7067

چه چیزی میتوانیم از متا ESL Birmingham یاد بگیریم

What We Can Learn from ESL Birmingham

با مشاهد ی سری مسابقات ESL Birmingham، یک ایده از اینکه مسابقات پیش روی DPC چگونه خواهند بود بدست آورده ایم. نسبت به Patch اخیر ۷٫۲۲c و مرحله ی گروهی که کمی طولانی بودند، یک ابزار عالی برای فهم و ساختن استراتژی های جدید و PIck/Ban هایی که دیده شدند بدست آورده ایم، و مقداری اطلاعات بدست آورده ایم.

هیرو Sven ماندگار است!

دلیلی برای سوپرایز شدن از Sven نیست زیرا یکی از هیروهایی اصلی PIck شده در Tournament بود و تصاحب و قدرتش در صحنه های حرفه ای و بازی های ساده ادامه خواهد داشت. این هیرو خیلی راحت Lane را کنترل می کند، Farm ساده ای دارد و به پتانسیل کامل خود در زمان لارم از بازی میرسد.
مدت زمان متوسط یک بازی ۳۸ دقیقه بود، که ۲:۵۰ دقیقه بیشتر از Patch قبل بود که به Sven این اجازه را داد که هر ۶ آیتم خود را بیاورد و هیرو های بیشتری را در مدت زمان BKB از بین ببرد.
این یک خبر خوب برای تمامی بازیکنان است زیرا هیرو بسیار ساده است. لول ۳ را کامل بگیرید، کمپ های جنگل را از بین ببرید، موقع لازم Def کنید و بعد با Lead ای که بدست آورده اید، مپ را از آن خود کنید.

 

بهای اضافه به هیرو Troll Warlord در صحنه های حرفه ای و ساده داده شده.

کمتر از ۵۰ درصد Winrate در Pub ها و %۴۰ در مسابقات حرفه ای تایید کننده ی حرف ما است. هیرو بی دلیل محبوب است. بازیکنان این هیرو را بطور کامل شناخته اند.
به علاوه ی اینها، در بحث Ability و توانایی کار تیمی، هیرو ضعیف است.Slow – Root و Blind خوب هستند ولی نسبت به CC های دیگر در TeamFight ها، واقعا تاثیری نمی گذارند. سرعت Auto-Attack های Troll عالی است ولی Meta حال حاضر نیازمند یک هیرو است که بتواند به سرعت Farm کند یا نیاز زیاد به کمک و تیم در یک TeamFight نداشته باشد.
کل سیستم یا ایده ای که یک حمایت کننده برای Troll است، هیروی Magnus می باشد که یک Combination عالی است ولی نه بهترین زیرا گزینه های بهتری وجود دارند که می توانند با Magnus بهتر کار کنند ( همانند Sven ) و با Nerf هایی که لول ۲ Troll Warlord بدست آورده اند، هیرو را در یک Position بد قرار داده است.

هیروهای Warlock و Shadow Shaman هنوز هم ارزش Pick شدن را دارند

هیروی Shadow Shaman نیاز به معرفی ندارد. یکی از بهترین CC ها را در گیم دارد و توانایی Push و وارد کردن مقداری زیادی Damage را دارد وقتی که لول ۱ کامل گرفته شود. این هیرو رد همه بازی ها ( چه مسابقات، چه رنک و چه . . . ) بسیار خوب بوده ولی شروع بازی با داشتن ۱۰ درصد Attack Speed کمتر کمی Early-Game را برای این هیرو مشکل می کند.
هیروی Warlock یک جورایی PIck جدید برای مسابقات است زیرا استایل این هیرو بدین گونه است: در اویل گیم زیاد نمی تواند Aggressive بازی کند ولی پایستگی بیشتری دارد، و در Mid تا Late-Game توانایی اصلی خود را نمایان می کند.

هیروی Chen هنوز هم میتواند قوی باشد

در اوایل Patch، این هیرو یک Rework بدست آورد که کمی تغییرش داد و ما هیچ اطمینانی از قدرتش نداشتیم ولی با ۷۵ درصد Winrate در ESL Birmingham، می توان گفت که یک Reword عالی بوده است.
ولی بعد Valve تصمیم گرفت که هیرو را تغییر دهد، مقدار Damage اضافه را از لول Divine Favor گرفت ولی مقدار HP REGEN را در همه ی لول ها ۱ واحد بیشتر کرد. به همین علت ما دوباره نمی دانیم که آیا هیرو هنوز قوی است یا اینکه ضعیف شده است.
از یک طرفی، Regen اضافه تر به پایستگی هیرو در لاین خیلی کمک می کند و از طرف دیگر Damage اضافه یک عامل برنده در اول گیم برای Last Hit زدن بود.
از مقدار Aggression هیرو کاسته شده و بیشتر Defensive شده است ولی باز هم نمی توان گفت که آیا این تغییر آنرا قوی تر کرده یا ضعیف تر.

حرف های پایانی

بازی Dota مدام در حال توسعه و پیشرفت است و چیز هایی که امروز کار آمد هستند، فردا ممکن است دیگر نباشند. و از این مهم تر اینکه بعضی وقت ها، تغییرات بدون فکر و پیش بینی انجام می شود و دست بازیکن است که Test کند و ایده های خلاقانه اشان را به تصویر کشیده و چیز های قوی و ضعیف را مشخص کند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *