Iran-Electronic-Sports-Association-Copy

گفتگو ویجیاتو با سرپرست جدید انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک

دوشنبه صبح طی مراسم تودیع و معارفه‌ای در وزارت ورزش و جوانان، سرپرست جدید انجمن بازی‌های و ورزش‌های الکترونیک معرفی شد. محمد کفاش یعقوبی حدود سه سال و شش ماه گذشته سرپرستی این انجمن را در فدراسیون انجمن‌های ورزشی بر عهده داشت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، دکتر افشین مولایی ریاست فدارسیون، طی حکمی «ابوذر بابارضا» را به عنوان سرپرست جدید این انجمن منصوب کرد.

این تغییرات فقط در بخش سرپرستی نبوده و انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک از نظارت فدراسیون انجمن‌های ورزشی بیرون آمده و از این به بعد زیر نظر فدراسیون ورزش‌های همگانی فعالیت خود را ادامه خواهد داد.

ابوذر بابارضا از سال ۱۳۸۶ در سمت سرپرست کمیته استان‌ها کار خود را آغاز کرد و بعدها در سمت‌هایی همچون عضو هئیت رئیسه انجمن، سرپرست کمیته رادیو کنترل، نایب رییسی انجمن و مسئول کمیته اقتصادی فدراسیون ورزش‌های الکترونیک آسیا حضور داشت. بابارضا پس از محمد کفاش یعقوبی و لقمان شاورانی سومین سرپرست انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک ایران به حساب می‌آید.

 

 

ابوذر بابارضا در رابطه با وضعیت فعلی انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک که سکان‌داری آن را عهده‌دار شده به ویجیاتو گفت: «درحال حاضر هیج قضاوتی نمی‌توانم داشته باشم چون تنها سه روز است مجموعه به بنده تحویل داده شده، ما همچنان جلسات تحویل و تغییر را داریم و بررسی می‌کنیم که تا به امروز چه اتفاقاتی رقم خورده و تا پایان این موارد نمی‌توانم هیچ نظری داشته باشم.»

وی همچنین اولین اقدامات پس از شروع سرپرستی خود را این چنین توصیف کرد: «نشست‌ با سازمان‌های جهانی و ارگان‌های داخلی که مرتبط به بازی‌های ویدیویی هستند در اولویت اقدامات ما است تا بتوانیم به یکپارچگی مورد نظر در داخل و خارج کشور برسیم. یکی از اهداف اصلی ما ایجاد زیر ساختی است تا بازیکنان ایرانی در سطح جهانی به جایگاه واقعی خود دست یابند.»

ابوذر بابارضا در رابطه با اختلاف نظرهای گذشته میان انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک و فدراسیون ورزش‌های الکترونیک آسیایی که ریز نظر IeSF است گفت: «این گیمر‌ها بودند که در این برحه از اختلافات، ضررهایی همچون دور بودن و عقب افتادن از جامعه جهانی را متحمل شدند. اعتقادم بر این است که بازیکنان ما می‌توانستند جایگاه‌های بسیار بالاتری در جهان کسب کنند ولی این امر محقق نشد.»

او در ادامه افزود: «ما با هیچ کس مشکل نداریم. از همه افرادی که تخصص و تجربه ورزش‌های الکترونیک دارند خواهشمندم تا چشمانشان را روی این صنعت و همکاری با انجمن نبندند تا ما بتوانیم تمام پتانسیل‌های کشور را در اختیار بگیریم.»

سرپرست جدید انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک درباره نهاد‌های داخلی مرتبط با بازی‌های ویدیویی گفت: «عدم وجود یک قانون و سیستم یکپارچه در این حوزه تا به امروز، هر ارگانی را بسته به نیاز خود مجاب به راه‌اندازی بخشی در اندازه‌های ملی یا محلی کرده، ما با تمام ارگان‌ها و سازمان‌ها داخلی فعال این حوزه در هر اندازه‌ای که باشند قطعا نشست خواهیم داشت تا به تمامی فعالیت‌های موازی پایان دهیم. طبق اساسنامه انجمن پیش خواهیم رفت و انتظار داریم هر جا که در حیطه اساسنامه ارگان‌های دیگر نیست فعالیتی نداشته باشند ولی ما کمک خواهیم کرد به اهداف خود دست یابند و دوست داریم این نگاه متقابل باشد.»

بابارضا در خصوص برگزارکنندگان رویدادهای رقابتی افزود: «هر مجموعه‌ای می‌تواند مسابقات خصوصی خود را برگزار کند ولی انجمن تنها نهاد برگزاری مسابقات رسمی و ملی ورزش‌های الکترونیک در ایران خواهد بود.»

او در پایان گفت: «ما به زودی راه‌های ارتباطی را برای گیمر‌ها، داوران، گیم‌نت داران، برگزارکنندگان، بازی سازان و همه فعالان ایجاد خواهیم کرد. اگر هر فعالیتی احتیاج به اصلاح، تقویت، ایجاد یا تغییری داشته باشد، این کار را با کمک و همفکری صاحب نظران ورزش‌های الکترونیک کشور انجام خواهیم داد تا به جایگاه ویژه‌ای که باید در جهان داشته باشیم برسیم و همچون کشتی و والیبال در دنیا حرف برای گفت داشته باشیم.»

 

منبع : ویجیاتو
گزارش ، تهیه کننده :سید‌مصطفی علوی

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *