فرا رسیدن فصل جدید رنک ها در دوتا۲

فصل جدید Rank فرا رسیده

در این مقاله توضیحاتی در مورد تغییراتی که در راه هستند و در مورد آنهایی که هنوز تصمیمی گرفته نشده، وجود دارد. تغییراتی که در این آپدیت هستند، در ۲ روز آینده همراه با فیکس BUG های احتمالی، در دسترس عموم قرار میگیرند. قمست آزمایشی این آپدیت در روز پنجشنبه شروع می شود.

یکی از شماهدات ما بعد از آخرین آپدیت این بود که بازی هایی که Role ها در آن درست قرار نگرفته بودند، کاملا یک طرفه بود. یک مثال ساده این بود که Mid-Laner یک تیم بالاترین رنک را در آن بازی داشت در حالی که Mid-Laner تیم مقابل کمترین Rank را داشت و نتیجه ی این تفاوت یک بازی خشن و بد بود. در گذشته، رده بندی با استفاده از Rank ها ما رده بندی و بازی ها را پیدا می کردیم و آنرا ملاک موفقیت میدانستیم ولی از امروز به بعد تغییر می کند. قسمتی از این آپدیت شامل تغییر ملاک برای Matchmaking است و تمرکز بیشتر بر روی Role ها خواهد بود. اینها تغییرات هست که تا چند هفته ی آینده Test شده و از صحت کار آن اطمینان حاصل می شود.

گزارش از Draft Role
برای اینکه مطمئن شویم همه، آن Role ای که می خواهند را بدست می آورند، یک ویژگی جدید در این آپدیت قرار دادیم که شامل یک سیستم گزارشی در زمان های اولیه Draft و دقایق اولیه بازی است. با استفاده از این گزارشات و و مکانیزم های تشخیصی دیگر، ما خیلی شدید تر با بازیکنانی که از سیستم سو استفاده می کنند، برخورد می کنیم.

رنک های Support و Core
میان دانش هایی که برای Core یا Support لازم است، و برای همین جداسازی Rank این دو Role از همان اول هم زیاد ایده ی خوبی نبود. از این پس هر موقع برای Matchmaking میروید، نسبت به Role ای که انتخاب کرده اید، درصدی به MMR رنک دیگر اضاف میشود. ما به آپدیت و تغییر دادن این کار ادامه می دهیم تا بالاخره تعادل نهایی را بدست اوریم.

Ban Waves

موج جدیدی از Ban ها بزودی شروع میشوند. اولین موج آن برای بازیکنانی است که رده بندی رفتارشان بسیار پایین است. چنین بازیکنانی برای کل جامعه ی Dota 2 بازان یک بار اضافه و مشکل هستند و بوجودشان نیازی نیست. موج دوم برای کسانی است که در Steam خرید و فروش Account را آنجام می دهند تا Rank ای بیشتر از چیزی که می توانند یا لیافت دارند بدست آورند. این کار کاملا نادرستی است و بر روی تجربه ای که دیگر بازیکنان از بازی دارند تاثیر می گذارد. این کار می نمی تواند جلوی همه ی خرید و فروش ها را بگیرد ولی ما بر این باوریم که به اندازه ی کافی شناخت پیدا کردیم و افرادی را گرفتیم که بدانیم چکر کنیم. این موج بن همچنین شامل بازیکنانی می شوند که از برنامه های دیگر برای برد استفاده می کنند. این بن ها بدون اختار و آنی می باشند و شماره هایی که با آنها متصل است بطور کامل در Blacklist قرار میگیرند.

Smurfs
ما دردی که بازیکنان از دست Smurf های میکشند، آشنا هستیم و اولیتی برای ما است که آنرا Fix کنیم. هرچند که جواب این مشکل یک یا دو راه حل نیست ولی برنامه هایی که داریم می تواند تا حد خیلی زیادی از وجود چنین رخداد هایی جلوگیری کنه. از این پس تمامی Account ها باید که شماره ی تلفن برای Rank داشته باشند، چه آنهایی که در Rank بازی مر کردند و چه آنهایی که قصد دارند بازی کنند. شرایط لازم برای بازی کردن در Rank نیز تغییر کرده است. از این پس به جای اینکه مقداری بازی انجام شود، باید ۱۰۰ ساعت در Rank بازی انجام شود. Account هایی که بدون شرایطی بالا وارد Rank شدند، باید از اول بازی کنند که ۱۰۰ ساعت را کامل کنند. کار دیگر این است که Account هایی که در رنکی که هستند، خیلی بهتر عمل می کنند. اولین قدم این است تعیین MMR ها بیشتر از ۲۵ باشد. زمانی که ببینیم بازیکنی با هیروی انتخابی خیلی بهتر از همه در آن رنک بازی می کند، کمک می کند تشخیص قویتر باشد. همراه با شریط جدید برای Rank، ما با دقت بیشتری به بازی های قبل بازیکن دقت می کنیم تا بتوانیم در یک رنک دقیقتر آنرا قرار دهیم. در گذشته قراردهی رنکها دقیق نبود و این اشتباهی بود که ما مقصر آن هستیم چون به Smurf ها این شانس را داد که مشکلات زیادی را ایجاد کنند. در ادامه، ما با تشخیص بازی های زنده، توان خود را در تشخیص برای جلوگیری از این رفتار و بن کردن Account های مرتبط، افزایش می دهیم.

تغییرات دیگر

برای اینکه در Role هایی که در Party است مشکلی ایجاد نشود، اگر Role های انتخاب شده ی تیم همخوانی نداشته باشند، سیستم اجازه ی Find Match نمی دهد. این آپدیت شامل تغییراتی برای مجازات خطاکاری است ولی همچنین تعداد Commend هایی که هر بازیکن می تواند بدهد افزایش یافته تا بتوان از رفتار خوب حمایت شود.

فکر های دیگر 

تغییرات کلی دیگر نیز هستند که ما هنوز تصمیمی برای آنها نگرفته ایم ولی در رادارمان قرار گرفته اند. امید ما این است که جمعه ی Dota 2 بتواند به ما کمک که بتوانیم تصمیم بگیریم.

– بازی ها در MMR های بالا نیز انالیز و دیده خواهد شدند تا بتوان تجربه ی Matchmaking را بهتر کرد.
– برای MMR های خاصی، مدت زمان Find Match و بازی می تواند بهتر شود اگر بازیکنان بیشتری Role دیگر Hard Support را نیز انتخاب کنند. ما دنبال راهی هستیم که مشکلات را حل کنیم و می دانیم که اگر همه ی Role ها را انتخاب کنید، به احتمال زیاد Hard Support گیرتان میاد. بزودی این مشکل نیز حل می شود.
– اگر بازیکنان در Role هایی که در آن هستند درست بازی نکنند، به عنوان خرابکاری است و مجازات هایی برای آن تعیین شده. اگر این مشکل ادامه پیدا کند، ما مجبور به تعیین Ban برای Role هایی که سو استفاده میشوند، میشویم.
– مجانی بودن بازی Dota 2 مشکلاتی نیز به همراه دارد. یکی از راه برد ها این است که ورودی Rank را پولی کرده که و ورودی آن برای بازیکنانی که بازی ها را خراب می کنند، بسته شود.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *