687474703a2f2f692e696d6775722e636f6d2f464f647931324e2e6a7067

Skywrath Mage – A New Hero To Deal With

دنیای حرفه ای Dota 2 همیشه در حال تغییر است. تیم و پلیر ها مدام دنبال یک روزنه ای هستند که بتواند آنها را به پیروزی برساند. همراه با ادامه یافتن آزمایشات، ساخت فرضیه، قرار دادن هیرو ها خاص، آیتم های خاص و استراتژی های خاص، بعضی به عنوان ” Meta ” جدید در بالا قرار میگیرند.
یک هیرو که در مسابقه ی MDL Chengdu Qualifiers خودش را نشان داد Skywrath Mage بود. بعضی هیروها کاملا نادیده گرفته میشوند، بعضی کلی انتخاب می شوند. هیرو Skywrath Mage در این میان قرار گرفته و در کل Region های مختلف این مسابقه ۳۵ بار Pick شد.

نمایش Skywarth Mage
در زمان Regional Qualifiers، این هیرو ۵۰ درصد Winrate داشت. چینی ها ۶ تا برد و ۵ تا باخت داشتند. اروپا ۲ برد و یک باخت. آمریکای جنوبی ۳ تا برد و ۲ تا باخت داشتند و آمریکای شمالی ۴ تا برد و ۳ تا باخت داشتند.
در ماه گذشته در رنک Divine/immortal این هیرو ۱۲٫۵۳ درصد Pickrate و ۵۰٫۶۸ درصد Winrate داشته.
با Winrate ای در حدود ۴۸٫۶ در Qualifiers و ۵۰٫۶۸ در Pubs، این هیرو نه زیاد قوی و نه ضعیف است. بر خلاف تمامی این آمار، تیم ها هنوز این هیرو را انتخاب می کنند که می تواند تعیین کننده برد بازی یا باخت و شرکت در یک Qualifier دیگر می باشد. پس سوال این است که بازیکنان حرفه ای چگونه با این هیرو بازی می کنند؟

استایل بازی
تمامی Region ها این هیرو را در Position 4 بازی کردند به غیر از آمریکای شمالی که در Position های ۲ و ۵ این هیرو قرار گرفت. در کل این هیرو بیشتر Support بازی بود.
هیروی Skywarth Mage با بازیکنانی که بخاطره Position 4 معروف هستند بازی شد، مانند: EG.Cr1t- ,Aster.Boboka ,Newbee.MSS, Fnatic.Dj
این هیرو بیشتر در لاین Mid و Support بازی میشود ولی این دفعه بیشتر در Position 4 بوده.
از آنجایی که این هیرو Squishy است و سریع میمیرد، با هیرو هایی مانند Axe و Sand-King در لاین میرود. این هیرو ها میتوانند Initiate کنند و به Skywarth شانس را بدهند که سریع تمامی لول هایش را استفاده کند و دشمن را بکشد.
حتی بدون آیتم هم این هیرو می تواند Damage خیلی زیادی وارد کند که آنرا یک Team fighter قوی می کند. فقط تا زمانی که در Team Fight ها او گیر نیفتد، می تواند خیلی مفید واقع شود.

لول گیری
یک Form یا Trend خاصی برای لول گیری وجود ندارد. بعضی از پلیر های چینی ترجیح می دهند که با لول ۲ شروع کنند در حالی که بازیکنان آمریکایی با لول ۱ شروع می کنند.
برای شروع لول ۲ میتواند بهتر باشد چون Damage ای که اول بازی دارد از لول ۱ بیشتر است و Slow نیز میکند. در کل لول ۲ خیلی بهتر است.
بعد از آن لول گیری بیشتر بستگی به گیم دارد زیرا بعضی لول ۳ را فقط یکبار میگیرند و بعضی بیشتر لول ۳ را میگیرند. در بعضی بازی ها Silence بیشتر در اول گیم خیلی مفید واقع می شود ولی در بازی های دیگر ممکن است به Damage بیشتر نیاز باشد.
برای Talent ها، بیشتر بازیکنان ۳۰% EXP را میگیرند و بقیه Talent نسبت به بازی انتخاب می شود.

آیتم بندی
وقتی حرف از آیتم برای Skywrath Mage می شود، ذهن انسان به سمت Rod Of Atos میرود که آیتم عالی ای برای هیرو است ولی آیتم های دیگری هم وجود دارند که به کل جایگزین Rod Of Atos می شوند مانند Boots Of Travel که دو فایده دارد: مقدار Movement Speed هیرو را افزایش داده و مشکل Mana آنرا کمتر کند.
هیرو ی Skywrath Mage هیرو ای است که میخواهد مدام از لول هایش استفاده کند برای همین تمامی Mana خود را خالی کرده و از لول های برای Farm یا Team Fight استفاده میکند و بعد با استفاده Town Portal Scroll به Base میرود و Mana خود را Full میکند و بعد با Boots Of Travel سریعا برمیگردد.
در ماه گذشته تعداد دفعاتی که Rod Of Atos برای این هیرو بسته شده ۱,۸۵۲,۰۴۱ بار بوده که ۵۳٫۹۷ درصد Winrate داشته و دفعاتی که Boots Of Travel بسته شده ۶۷۶,۷۸۳ دفعه بوده و ۶۷٫۴۸ درصد Winrate دارد. از تمامی آیتم هایی که بیشتر از ۱۰۰,۰۰۰ باز بر روی این هیرو بسته شدند، Boots Of Travel بیشترین Winrate را دارد.
ایتم Arcana Boots در این لیست قرار دارد ولی مقدار Winrate آن ۴۹٫۰۴% است.
در Qualifier چین، آنها اول Boots Of Travel بستند در حالیکه در آمریکای جنوبی بکل بیخیال Boot هستند و آیتم هایی دیگر مانند Blink Dagger، Rod Of Atos و Aether Lens می بستند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *