Abaddon Face

هیروی Abaddon یک انتخاب انعطاف پذیر

هیروی Abaddon یکی از قویترین و بهترین Offlane/Support در رنک های بالا است.

در ماه گذشته، مقدار Pick Rate این هیرو در رنک های Divine/Immortal از ۱۲٫۵ به %۱۶ رسید به همراه Winrate ای نزدیک %۵۶ در این هفته.

این هیرو در حال معروف شدن و قویتر شدن در هر لحظه هست و تصمیم ما بر یادگیری قدرت نهان Abaddon است.

 Meta تعیین کننده Pick ها است
در حال حاضر Abaddon یکی از محبوب ترین Pick ها در صحنه های حرفه ای است. این هیرو در Position های ۳ و ۵ قرار میگیرد. تغییرات اخیر در این هیرو، آنرا به پیک محبوب برای یک Offlaner کار آمد تبدیل کرده است.

همراه با همه ی اینها، Playstyle زیاد تغییر نمی کند و نسبت به Role مقدار فواید این هیرو تغییر می کند، ولی حتی با وجود Support بودن، می تواند به عنوان Tank جلو رود، هم تیمی هایش را نجات دهد و باعث برد شود.

تنها راه بازی؟
لولگیری این هیرو در %۹۹ مواقع یکجور است. لول ۲ کامل گرفته می شود چون به عنوان Aggressive/Defensive عمل کرده و هم Damage میزند و هم میتواند دفاع کند و Dispell قوی ای در برابر هیرو هایی مانند Mirana است.

مقدار لول هایی که در لول ۱ و لول ۳ وجود دارد آنچنان متفاوت نیست ( به زبان ساده تر فرقی نمی کند کدام را بیشتر بگیرید. )
این لول ها به Abaddon این اجازه را می دهند که هم تیمی هایش را Heal کند، Damage بزند، Slow کند و خودش را Deny کرده و به Base برگردد.

Stack هایی که در لول ۳ این هیرو وجود دارند به قوی ای لول ۳ هیروی Monkey King نیست ولی هنوز کار خود را کرده و دشمن را Slow کرده و شانس Abaddon و یارش را در گرفتن Kill بیشتر می کند.
نسبت به Role ای که Abaddon دارد، لول گیری بعد از لول ۷ به دو قسمت تقسیم می شود: کامل کردن لول ۱/لول ۳٫
لول ۱ برای Support ها است چون کارایی آنها بیشتر است. لول ۳ برای Offlaner که بتواند بیشتر Aggressive بازی کند و Damage بیشتری وارد کند.
وقتی که زمان Talent ها می رسد، تصمیم بر Talent لول ۱۰ این هیرو %۲۵+ EXP یا ۲۰+ MS یک تصمیم سختی است. در گیم های رنک گزینه ی اول بهتر کار می کند چون شاید تیم زیاد با هم نباشند ولی در مسابقات خاص، Movement Speed بیشتر کارایی دارد.

Talent دوم این هیرو زمانی در گیم های رنک بهتر می شود که شما کاملا Lane را برده باشید.
در نهایت در لول ۲۰ و ۲۵، Talent های موجود ساده هستند. اگر که Utility باشید، %۲۰ CDR کمک می کند که Ultimate را بیشتر استفاده کنید و بیشتر به سمت Tank کشیده می شوید، در حالی ۵ ثانیه کمتر بر روی لول ۲ به معنی این است که Abaddon توانایی انجام دادن Damage/Shield بیشتر برای تیمش را دارد به همراه DIspell. قویتر کردن لول ۲ به مقدار ۴۲۵ تا بهتر از AoE برای لول ۱ است.

ساخت Utility
وقتی که بحث از آیتم می شود، Abaddon ای که در Position 5 است Option های زیادی در دسترس ندارد چون بیشتر این Role فداکاری است و در نهایت چیزی که می شود انتظار رفت، چندتا Bracer به همراه Vladmir’s Offering است.
کسانیکه به Abaddon را به عنوان Core بازی می کنند، شانس بیشتری در زنده ماندن در Fight ها دارند ولی Farm آنها زیاد قوی نیست،

برای همین اولین آیتم بسیار مهم است، دومین آیتم می تواند کمی با تاخیر خریده شود و آیتم های سوم و چهارم نسبت به وضع گیم خریداری می شوند.
وقتی که به سمت Tower یک حجم زیادی از Push می آید، Crimson Guard خیلی عالی است زیرا: به هم تیمی هایتان کمک می کند – به Tower های کمک می کند – شانس شما را در دفاع بیشتر میکند.
وقتی که در برابر یک Push کامل Physical Damage هستید، آیتم Vladmir’s Offering خیلی مفید است زیرا هم Armor اولیه خوبی دارد به همراه Damage و Lifesteal و کمک می کند که Abaddon در Fight ها بیشتر زنده بماند.

با اینکه این آیتم زیاد Damage نمی دهد ولی می تواند کمک کند که آیتم های دیگر سریعتر بدست آیند.
و در آخر Medallion که به Solar Crest تبدیل می شود. این آیتم در تیم های که می توانند در مدت زمان کمی Damage زیادی وارد کنند عالی است یا در تیمی که نیاز به Fast-Push دارد.

هرچند که این آیتم در Patch های اخیر ضعیف شده ولی به نوبت خود می تواند قوی باشد، هرچند که شدیدا بستگی به بازی دارد چون اگر در مقابل تیمی هستید که همیشه Team-Fight را شروع می کنند، این آیتم واقعا کارایی کمی دارد.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *