Is0pqmJ

آیا هیروی Undying هنوز هم محبوبیت خود را دارد ؟!

هیروی Undying یکی از معروف ترین Support ها در Qualifier اخیر بود که سوال های زیادی را ایجاد کرد. آیا این هیرو در صحنه های حرفه ای خوب است؟ آیا ارزش Pick شدن در Pubs را دارد؟

Hero Stats
نمیتوان به این هیرو گفت موفق چون ۶۶ تا Pick و ۴۸٫۴۸ درصد Winrate دارد. وقتی که در Region های متفاوت نگاهی می اندازیم، میبینیم که در Europe و CIS مقدار Winrate بالای ۵۰% است در حالیکه در NA مقدار آن %۲۳ است.
اوضاع این هیرو در Pubs هم زیاد عالی نیست، ولی در رنک های بالا تا %۵۰ و بیشتر Winrate دارد و در Ancient مقدار آن %۵۷ است.
این سوالات بالا را جواب میدهد. این هیرویی نیست که اشتباهی برای صحنه های حرفه ای PIck شود، حداقل برای Europe و CIS اینطوری نیست و برای گیم های Pubs هم بد نیست. حال تلاش ما در این است که بفهمیم چرا !

بیشتر از Support در لاین
خیلی ها میدانند که هیروی Undying بدترین هیرو ای است که میتوان جلوی آن قرار گرفت چونکه مدام لول ۱ خود را استفاده می کند و Balance ای که در HP را تغییر می دهد و یک نفع بزرگ دارد و با این Meta ای که بیشتر AD Carry ها میتوانند خیلی زود Fight را شروع کرده، به این هیرو وقعا جلوه ی خوبی داده.
روش لول گیری برای این هیرو به صورت این است که اول لول ۱ را میگیرند و بعد لول ۲ که توانایی Heal و Damage بالا نسبت به Unit های اطراف دارد. بعد از آن بیشتر بازیکنان حرفه ای لول ۳ را گرفته و آنرا اول Max می کنند که نتیجه ی نهایی یک ماشین غول آسای Heal و Tank و Damage است.

درک لول ۳ این هیرو
لول ۳ این هیرو میتواند خود Ultimate آن باشد. این لول در اوایل بازی می تواند مسیر بازی را عوض کند ولی هرچه بیشتر به سمت Mid-Game میرویم، تاثیر آن ضعیفتر می شود چون دشمن می تواند آیتم های بیشتری بیارد. بهترین راه این است که آنرا در جاهایی بگذارید که دور از دسترس است ولی هنوز هم بتواند کار خودش را انجام دهد. آنرا در جایی از Map بگذارید که در بلندی باشد یا کلا دور از دسترس Unit های Melee و تمرکز خود را بر روی Unit های Range بگذارید تا نتوانند بر روی آن متمرکز شوند. اگر این لول ۱۰ ثانیه دست نخورده بماند، شما شانس فرار یا بردن یک Team Fight را دارید.

درک لول ۶
لول ۶ این هیرو مانند لول ۳ هیروی Necrophos است همراه با Slow در یک Range کمتر. تاثرش بر روی هدف های کمتر از ۵۰ درصد HP قوی نیست ولی باز هم بسیار عالی است برای اول Fight زیرا Undying را تبدیل به یک هدفی می کند که نمیتوان نادیده گرفت و نمیتوان خیلی ساده کشت.
خود Offlane نیازمند یک هیروی کاملا Tank است که می توانند اولا خیلی قوی باشند و دوما بتوانند Fight را شروع کنند و هیرو Undying با اینکه زیاد در این Role بازی نمیشود، می تواند اینکارها را انجام دهد. میتواند Fight را شروع کند، لول ۳ و ۶ را استفاده کند و Support تیم آنجا باشد تا از آن یک غول ساخته و بقیه تیم بتوانند به راحتی Fight را ببرند.
حال طبیعی است که انجام اینکار در واقعیت سخت تر از Theory است ولی اینکاری است که هیرو برای آن ساخته شده است. با در نظر گرفتن اینکه در اول گیم خیلی خوب زنده می ماند، این کار آنچنان بعیدی از یک Undying بنظر نمیرسد.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *