photo_2019-11-04_13-46-29

۴ نکته در خصوص نحوه افزایش MMR

بعضی مواقع یک بازی خوب پیش نمیره و میبازید. در یک رنگ گیر افتادید و راهی برای پیشرفت نیست. هم تیمیهاتون کاملا Noob هستند و Feed میدن. ولی راه هایی هم وجود دارند برای بردن و در این مقاله آنها را توضیح میدهیم.

 • تحقیق کنید که چه هیروهایی در رنک شما قوی هستند
  باور بیشتر بازیکنان این است که انتخاب هیروهای درست نیمی از بازی است. اگر هیروهای خوب انتخاب کنید، احتمال اینکه بازی را ببرید زیاد است. البته باید با تیمیتون بازی کنید و کار های لازم را برای برد انجام بدین ولی یک Pick خوب میتونه تمامی این کار ها را آسانتر کند.
  برای همین بهتر است که تحقیق کنید و بفهمید که کدام پیک ها در رنک شما قویتر هستند.
  برای مثال اگر در سایت Dotabuff بگردید متوجه میشین که اگر رنک شما Legend باشد، هیرو هایی مانند Drow Ranger- Lycan – Visage – Clinkz و Underlord بالاترین Winrate ها را دارند. میتوانید بیشتر بگردید و هیرویی پیدا کنید که با آن بلد هستید و شاید هم بهتون خوش بگذرد.
  یک قدم فراتر میرویم و سعی میکنیم که درک خودمان را از هیرو بیشتر کنیم و ببینیم چه هیروهایی را Counter می کند و چه هیروهایی آنرا Counter می کنند. برای مثال Drow Ranger در برابر هیروهایی مانند Mars – Sniper – Axe – Centaur Warrunner و Broodmother می بازد. با این اطلاعاتی که دریافت کردید می توانید دفعه ی بعد که تیم مقابل Drow Ranger را پیک کرد، شما یک Counter را انتخاب کنید.
 • در Team Fight ها بهتر عمل کنید
  تمامی Team Fight ها یک قسمت مهم از بازی هستند. برد یک Team Fight بعد از باخت ۵ تا از آنها می تواند به معنای یک Come Back باشد. باخت یک Team Fight به معنای عصبانیتی است که تا آخر بازی ادامه پیدا میکند. بازی کردن در Role خود به بهترین راه ممکن تفاوت بین برد یا باخت یک Team Fight است.
  برای درک اینکه چجوری در Role خودتون درست بازی کنید، یک نگاهی به بازی کردن Pro Player ها به اندازید. یک Playstyle ای که بنظر یک راه برد است، زد شروع ( Counter-Initiate ) است به جای شروع کرد Team Fight ها. ما اینرا در مراحل نهایی مسابقه ی ESL One Hamburg 2019 شاهد بودیم.
  تیم TNC و بازیکنشان TNC.kpii بازی و مسابقه را بردند به دلیل آیتم گیری این بازیکن. اولویت را به آیتم های Tank داده بود و به همین خاظر می توانستند Fight را شروع کرده یا اینکه اگر Fight را تیم مقابل شروع می کرد، تمامی Damage را دریافت کرده و بعد آن تیمش وارد کار شوند و Fight را ببرند چون تیم مقابل تمامی لول هایشان را بر روی Tank استفاده کرده بودند.
  این استراتژی همحوانی با سرگیری Abaddon به عنوان Position 3 دارد. بخاطره لول ۶ این هیرو، این استراتژی عالی عمل می کند زیرا Abaddon کلی Damage میگیرد و بعد از فعال کردن لول ۶ خود، کلا هرچی Damage دوباره وارد می شود را تبدیل به Heal کرده و تیم می توانند وارد عمل شده و Fight را به نفع خودشان به اتمام برسانند.
  یک نکته ی مهم دیگر این است که اگر کسی هستین که فقط Spell Cast می کنید، باید جایی باشید که اول به شما حمله نشود چون اگر اول بمیرید، واقعا در Team Fight ها هیچ فایده ای ندارید.
  اگر به Pro Player ها دقت کنید، میبینید که دور از Team FIght ها و در جایی هستند که دیده نمی شوند و وقتی که زمانش رسید، خودشان را پدیدار می کنند و وارد Team Fight می شوند.
 • با هیروهایی بازی کنید که خوب با آنها بلدید
  این شاید یک خورده ساده باشد ولی کار آمد است و آره ممکن است که بعد از مدتی واقعا خسته کننده باشند و زیاد خوش نگذرد ولی این بهترین استراتژی است اگر که می خواهید Rank Up کنید. بازی کردند با کسی که از هیروی خود هیچ اطلاعی ندارد واقعا بد هست برای همین آن آدم نباشید، هیرویی را انتخاب کنید که با آن بلد هستید.
  وقتی که به MMR های بالا دست پیدا می کنید و در بازی های سطح بالا قرار میکیرید، به همان اندازه هم باید خودتان را با محیط وقف دهید. در این MMR بازیکنان دانش بالایی از بازی دارند، بهتر عمل می کنند و شانس اینکه Outplay شوید خیلی بالا است و موقعی که این اتفاق برای شما افتاد، تازه متوجه می شوید که نقاط ضعف شما در کجا ها است.
 • استریم و بازی کردن Pro Player ها را تماشا کنید
  یکی از بهترین راه ها برای افزایش دانش Dota 2 خود، تماشای بازی کسانی است که از شما دانش بیشتری دارند. وقتی اینکارا کنید، متوجه میشوید که دید یک Pro Player نسبت به گیم با دید شما متفاوت است.

یک نکته ای که باید بفهمید این هست که وقتی شما Carry هستید، لازم هست که Farm کنید و قوی بشید. در Rank های بالا، بیشتر Carry ها زمان خود را به Farm در جنگل اختصاص میدهند یا اینکه تلاش می کنند در هر زمان ممکن در جنگل Farm کنند چون Farm در جنگل خیلی امن تر از Farm در لاین است.
یک نکته ی دیگر در مورد Support ها این است که در Team Fight ها زیاد حضور ندارند.

فقط در مواقعی که لازم باشد یا اینکه راهی برای آنها وجود دارد که کمک کنند که تیمشان ببرند یا فرار کنند، هرچند که در اول بازی کاملا مداخله گر در لاین می باشند. وسوسه برای اینکار وارد یک Team Fight بشین خیلی زیاده ولی وقتی که هیچ فایده ای نمی تونه مرگ شما داشته باشه، ترجیحا بیرون ایستادن و منتظر یک موقیت، خود بهترین کار هست ولی این به معنای آموزش صبر به خودتون هم هست.

2 پاسخ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *